یوگا چیست؟
31 تیر
پشتیبان سایت

آنچه از یوگا نمی دانید !!
یوگا در حقیقت به معنای اتحاد و همبستگی است که شما را به دنیای واقعی یکی بودن با هستی نزدیکتر می کند. در جهانی که همه اجزای آن در حرکت منظم و یکپارچه در حال سیر به سمت شکوه و تعالی هستند، یوگا پلی است برای رسیدن به هماهنگی ابدی با جهان هستی و آغازی است از خودشناسی تا یکی شدن با همه کائنات. با این مکانیسم بی نظیر می توان بین خود و جهان بیرون ارتباط و هماهنگی عمیقی به وجود آورد.

یوگا، یوگا و لاغری، یوگا سلامت روان

یوگا بدن، ذهن، روح و آگاهی را با حالت های فیزیکی متفاوت، تمرکز ها و کنترل تنفس به هم پیوند میزند و شما را قادر می سازد که کل جهان را با خود همراه کرده و آن را به عنوان بخشی از وجود خود تجربه کنید و این آرامشی است که یوگا به شما هدیه می دهد. یوگا باعث می شود که شما احساس آرامش و راحتی کنید و نسبت به جسم و ماهیت وجودی خودتان احساس خوبی داشته باشید. هدف اصلی یوگا خلق یک هارمونی زیبا و با شکوه بین مغز، بدن و روح است. هنگامی که شما به خوبی تمرینات آرامبخش و طبیعت محور یوگا را انجام می دهید، قادر خواهید بود تا همه توانایی و بهترین بودن خود را به نمایش بگذارید. انجام تمرینات منظم یوگا می تواند تاثیرات شگرفی بر روی ذهن و روح انسان داشته باشد و آرامش، تعادل و فرم بدنی مناسبی را برای شما به ارمغان آورد. قدرت ذهن‌، توجه عمیق به درون خود، افزایش تمرکز، حفظ آرامش ذهنی و روحی، آگاهی سرشار از عشق و بسیاری موارد دیگر را با یوگا می‌توان تجربه کرد.
اما نکته مهمی که در یوگا وجود دارد هماهنگ سازی دو بعد جسم و ذهن در جهت رسیدن به آرامش و سلامت بدن می باشد. قاطعاً مهمترین مزیت یوگا هماهنگ سازی عصب و عضله و رسیدن به آرامش درونی است به گونه ای که به کمک سه ساختار اصلی ورزش، تنفس و مراقبه سعی در ایجاد تعادل و یکی کردن جسم، روح و ذهن انسان دارد تا فرد بتواند با خود و محیط اطرافش ارتباط و هماهنگی به وجود آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.