کلاس یوگا
17 تیر
مدیر سایت

کلاس یوگا ، شرکت در کلاس یوگا یک روش عالی برای شروع ورزش یوگاست . یوگا از ورزش هایی است که اکثر افراد برای تمرین منظم آن را انتخاب می کنند . کلاس یوگا معمولا در سالن های ورزشی و یا باشگاههای مستقل یوگا برگزار می شوند . مجموعه یوگا شنتیا از باشگاههای مستقل یوگا  است که بهترین کلاس یوگا در کرج  را برگزار می کنند . این کلاس ها برای یادگیری یوگای مقدماتی و پیشرفته کمک زیادی به شما خواهند کرد .

 

قبل از شرکت در کلاس یوگا چه اقداماتی لازم است ؟

قبل از شرکت در کلاس های یوگا باید یکسری اقدامات اولیه را انجام دهید. مدت زمان کلاس یوگا معمولا یک تا یک و نیم ساعت است و در طول کلاس شما حالت های فیزیکی مختلف همراه با تکنیک های تنفسی و تمرکز ذهنی را به همراه مربی یوگا انجام خواهید داد بنابراین قبل از شروع کلاس های یوگا با پزشک خود مشورت کنید . همچنین لازم است وضعیت جسمانی خود را به طور کامل به مربیان یوگا شرح دهید و انها را از وضعیت خود آگاه کنید .
نکته طلائی در مورد کلاس یوگا این است که محیطی کاملا عاری از رقابت و هرگونه استرس است و رقابتی در آن وجود ندارد . یوگا از ورزش کاران تازه وارد استقبال می کند .

یوگا از ورزش های است که حالات و سبک های مختلفی دارد و شامل چالش های گوناگون ذهنی و جسمی است . برای اینکه بدانید به کدام سبک یوگا علاقه دارید کلاس های یوگا را با مربیان مختلف امتحان کنید .

 

محیط گرم وصمیمی ، جو دوستانه و بدون رقابت از زیبایی های کلاس یوگاست . با این توصیفات اگر نتوانستید جلسات کلاس یوگای خود را پشت سر هم شرکت کنید نگران نباشید در عوض بیشتر روی بدن خود تمرکز داشته و به صدای درون خود گوش داده و روندی که برایتان مناسب تر است را دنبال کنید .

تجهیزات لازم برای کلاس یوگا

تجهیزات کازم برای کلاس یوگا به سبک یوگایی که انتخاب می کنید بستگی دارد اما به طور کلی تجهیزات لازم برای کلاس های یو گا شامل لباس راحت و مناسب ، تشک و بطری آب است . برای انجام ورزش یوگا به یک فضای راحت و تخت نیاز دارید این فضا می تواند داخل منزل و یا در باشگاه یوگا باشد . برای اطلاع از لیست وسایل لازم برای کلاس یوگا می توانیداز مربی خود نیز سوال کنید .
برای کلاس یوگای مقدماتی انواع لباس های ورزشی مناسب هستند اما برای شرکت در کلاس یوگای حرفه ای و در سبک های خاص به لباس های راحتی نرم ، سبک و بدون جیب با کشسانی بیشتر نیاز دارید .

 

اصطلاحات پایه ای که برای شرکت در کلاس یوگا باید بدانید

ریشه واژگان یوگا در اصل هندی و از زبان سانسکریت است . در شروع یوگا شاید اصطلاحات یوگا کمی شما را گیج کنند اما با مطالعه تاریخچه یوگا با مفاهیم آنها آشنا می شوید و برای همیشه در ذهن خواهید داشت . در ادامه تعدادی از اصطلاحات پرکاربرد یوگا را عنوان خواهیم کرد که در شروع کلاس های یوگا با آنها مواجه خواهید شد :

  • آسانا حالت های بدنی است که اساس و پایه ورزش یوگا را تشکیل می دهند .
  • پرانایاما یکی از هشت اندام یوگا و تکنیکی تنفسی است . معنی این واژه سانسکریت ” کنترل نفس ” است .
  • اوم به شما در کنترل ذهن کمک خواهد کرد. اوم مانترای اصی مظهر حقیقت است .
  • حرکت بچه از حرکت هایی است که در کلاس های مبتدی یوگا می آموزید . حرکت بچه زمانی که نیاز به استراحت ، مکث و تنفس در حین انجام تمرین دارد استفاده می شود . حرکت بچه یوگا به تسکین و بازسازی بدن از استرس کمک می کند .
  • ساوانا یا ژست جسد حالتی از یوگا است که فرد کاملا در حالت آرامش قرا میگیرد و معمولا آخرین حرکتی است که در کلاس یوگا انجام می شود .
  • ناماسته نوعی خوش امد گویی به معنی ” من به شما تظیم می کنم ” است و معمولا در پایان کلاس یوگا گفته می شود .

 

برای ثبت نام در بهترین کلاس یوگا در کرج با ما  تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.